Failų formatai, mastelis, rezoliucija, šriftai:

REKOMENDUOJAME naudoti PDF/X – 1a failų formatus. Galime priimti ir kitų formatų PDF failus. Failams, kurių išklotinė didesnė nei 2 kv.m., galime priimti ir TIFF failus.

 

SVARBU:

Jei atsiųstame PDF/X-la faile bus klaidų, kurias galime ištaisyti, failai bus sutvarkyti nemokamai. Jei klaidų, kurias galime ištaisyti, bus kitų formatų PDF arba TIFF failuose, korekcijos bus apmokestintos.

Visi naudojami šriftai privalo būti įtraukti (embeded). Negalima naudoti „overprint” funkcijos.

Failų pavadinimas:

Rekomenduojame failo pavadinime rašyti spaudinio matmenis milimetrais (pvz., failo_pavadinimas1_1000x6000). Taip pat pavadinime naudoti tik lotynišką alfabetą (negali būti lietuviškų, latviškų, rusiškų raidžių ir pan.).

a. Vienpusė spauda. Vienas maketas, vienas failas.

b. Dvipusė spauda. Pusė A ir pusė B skirtinguose puslapiuose, vienas failas. Failo pavadinime turi būti nurodyta 4+4 (pvz., failo_pavadinimas2_210x297_4+4). Jei abi pusės vienodos vis tiek turi būti 2 puslapiai su vienodu maketu.

c. Daugialapė produkcija. Visi puslapiai turi būti viename faile. Vienas PDF puslapis turi atitikti vieną leidinio puslapį. Į spaudai paruoštus failus turi būti įtraukti ir tušti puslapiai, pagal numeravimą atitinkantys maketą. Failo pavadinime turi būti nurodyti galutiniai produkto išmatavimai ir puslapių skaičius (pvz., failo_pavadinimas3_210x297_12ps1).

Užlaidos:

Maketai priimami tik su užlaidomis (bleed). Faile turi būti nustatyti bleedbox (užlaidos) ir trimbox (galutiniai gaminio ismatavimai). Užlaidos turi būti 5 mm perimetru. Apipjovimo žymių (crop mark) dėti negalima.

Saugus plotas:

Svarbi informacija turi būti talpinama ne arčiau kaip 5 mm iki galutinio formato (trimbox) ir vidinių lenkimo linijų.

Spalvų modeliai:

Failų turinys privalo būti tik CMYK spalvų erdvėje su prisegtu spalviniu profiliu ISOcoated_v2_eci.icc. https://www.dropbox.com/s/u69xpvmuckwskuy/ISOcoated_v2_eci.icc?dl=0

Juoda spalva:

Tekstus iki 24 punktų rekomenduojama daryti iš 100 % juodos spalvos. Didesnius tekstus ir kitus juodos spalvos objektus reikia daryti iš sudėtinių spalvų (C50, M40, Y40, K100).

Kirtimo linijos:

Visos kirtimo linijos turi būti išsaugotos spaudos faile atskirame viršutiniame sluoksnyje ir turi būti sukurtos kaip Spot Color spalvos. Jei yra skirtingų tipų linijos (kirtimas, bigavimas, perforavimas), jų spalvos turi skirtis.

Folijavimas, dalinis UV lakavimas:

Folijavimo ir dalinio UV lakavimo failai pateikiami atskirai nuo spaudos. Jų formatas turi pilnai atitikti spaudos failo formatą. Būtina išlaikyti ne tik failo formatą, bet ir poziciją. Plotas žymimas juoda spalva (C0, M0, Y0, K100).